Kde škola bude

Po dlouhém a náročném hledání vhodných prostor splňujících vyhlášky pro školu, jsme se vrátili k původně vyhlédnuté budově opuštěné školy v obci Morašice, která nás hned okouzlila svoji klidnou vesnickou atmosférou. 
 
Budova byla postavena již před více jak 200 lety a ještě před 50 lety byla využívána jako škola a školka. Poté sloužila jako dílna a sklad a nyní je již přes 20 let nevyužívaná. Zůstává ale stále krásná s nádhernou atmosférou. Je umístěna na velkém travnatém pozemku v těsném sousedství s kouzelnou přírodou. Má několik velkých i menších místností, útulný dvorek a prosluněnou verandu. Je potřeba obnovit hygienické zázemí a provést několik dalších úprav a oprav. Věříme že společně s dalšími nadšenci vše zvládneme a budeme moci dětem nabídnout školu, kde se cítí svobodně, rozvíjí svůj talent, pracují podle svého tempa a potřeb a plní si své dětské sny. 

Svobodných škol zatím není mnoho a ta naše bude navíc výjimečná tím, že je zasazená v malebné tiché obci, obklopená přírodou, daleko od rušných komunikací, přitom pohodlně dostupná z okolních vesnic i blízkých měst do 20 minut.
Na naší vysněné škole pracujeme už více než rok. Zbývá nám získat už jen povolení na několika úřadech a finanční prostředky na potřebné opravy. Rády bychom školu otevřely co nejdříve, pokud možno v září 2024, nejpozději 2025.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem lidem, kteří nám nezištně pomohli a stále pomáhají. Především obci Morašice za poskytnutí budovy, ale i dalším nadšencům, kteří nám přispívají ať už radou, fyzickou pomocí, nebo finančním darem zde:


https://www.donio.cz/podporte-vznik-alternativni-skoly-na-znojemsku

Srdečně DĚKUJEME!!! Velmi si vaší pomoci vážíme!!!


Odkaz na video ze školy:

https://youtu.be/qgqEZ6ZOj78?feature=shared
Vytvořte si webové stránky zdarma!